Je bondage bezpečná hra pro nezkušené milence?

Anička Bondová Komentáře 0 23/10/2020

Je bondage bezpečná hra pro nezkušené milence?

 

Mnoho lidí si o bondage a BDSM myslí, že jde o násilí, které je pácháno na partnerovi a je to něco zavrženíhodného. Ale opak může být pravdou. Samozřejmě u BDSM obecně platí pravidla, která se nesmí překračovat a provozuje se při BDSM jen to co si partneři předem dohodli a co oběma dělá dobře. Tak je to i s bondage (svazováním).

V dnešní době se o svazování mnoho píše a jsou tu i zmámí rigeři, kteří ukazují, jak může být takové svazování nejen vzrušivé ale i estetické.

Začátečníkům lze doporučit provádět svazování bez větších experimentů. Můžete zkusit partnerovi či partnerce zavázat oči a začít se spoutáním rukou provazem, který je pro bondage určený. Ze začátku není dobré se pouštět do větších akcí, které mohou být pro svázaného partnera bolestivé, při neodborném svázání.

Doporučujeme také navštívit nějaký workshop ohledně svazování. Více se o takovém workshopu můžete dozvědět například zde……        

Dalším krokem po návštěvě takového workshopu může být vytvoření provazových kalhotek a podprsenky( můžete vidět na obrázku zde….), které je velice estetické a vzrušující. Můžete zkusit třeba i postroj zvaný pavučina, která je jedním ze základních dovedností rigera (tedy toho kdo váže). Vůbec asi nejznámější je Hogtie  (kozelec), který si můžete jako začátečníci vyzkoušet. Více o Hogtie dozvíte zde…..

Různé zavěšovaní a podobné praktiky doporučuji zatím přenechat zkušeným vyznavačům bondage. Než se do něj pustíte, je třeba znát mnoho pravidel bezpečnosti a hlavně znát únikovou cestu, kdyby došlo na nevolnost, úzkost a podobně u partnera, který je svazovaný.

Obecně svazování může být velice vzrušivé pro oba aktéry. Většinou se to rozděluje tak, že kdo je svázaný nemá potřebu někoho jiného svazovat a naopak. I když se samozřejmě tyto záliby mohou někdy prolínat.

Tato praktika jmůže být považována za  umění.  Shibari (japonská bondage, umělecké svazování) nebo nazýváno také Kimbaku, je Japonské umění srovnatelné s ikebanou, pěstováním bonsají a podobně. Takovou váhu má toto umění v Japonsku. Umělecké vázání těla tedy není žádnou úchylkou či zvrácenou choutkou úchylůJ

 

Video pro inspiraci zde….

Image by S B from Pixabay

Hledáte erotické novinky?Získejte i slevy na všechny produkty.

Zapište se do erotických novinek a získejte slevu až 10% na všechny produkty díky jedinečným kódum, které můžete získat.