New York WorldPride 2019 – výročí 50 let Stonewall

rubconcz Comments 0 28 července, 2019

Gayové v Americe v padesátých a šedesátých letech čelili silné anti-homosexuální politice a právnímu systému. Velmi málo podniků přijímalo homosexuály a jiné lidi z LGBTQ+ komunity. Stonewall Inn byl podnik vlastněný tehdy mafii a přijímal a sloužil jako útočiště pro ty nejchudší a nejvíce marginalizované lidi v gay komunitě. Samozřejmě byl také oblíben transsexuály, zženštilými muži, lesbičkami, mužskými prostituty a mladých lidí bez domova.

Policejní nájezdy na takové gay bary byly rutinní záležitostí. Ale právě přesně před padesáti lety vyvrcholil střet v Stonewall Inn. Byla to událost, která odstartovala během několika dalších týdnů založení organizací na boj za práva LGBTQ komunity aby se již nadále nepotýkali  s rasovou nenávistí, generačními překážkami a stali se tak součástí běžné komunity.

Během několika let byly v USA a ve světě založeny další organizace pro práva homosexuálů. 28. ervna 1970 se konaly první pochody homosexuálů v New Yorku, Los Angeles a San Franciscu. Navíc tento Stonewall incident byl připomenut v Chicagu, kde v roce 2016 postavili na tuto počest památný monument.

Právě dnes si WorldPride NYC 2019 připomíná toto padesátileté výročí. V ulicích 5th Avenue se koná happening ,  který je součástí různých workshopů, eventů, vzdělávacích akcí ,  představení  a pochodů. Kolem této ulice jsou statisíce přihlížejících. Tato akce je považována za největší LGBTQ akci v historii. Předpokládá se že, až čtyři miliony lidí se zúčastní jen na Manhattanu.

Změna pohlaví od začátku do konce

 

Martina před několika týdny dokončila změnu pohlaví a z Martina se stala konečně Martinou . Martina prošla všemi zákonnými požadavky aby mohla podstoupit změnu pohlaví a vyprávěla nám o tom jak to probíhalo a jak je to pro člověka v naší zemi náročnější než se možná na první pohled zdá.

 

Martino kdy sis uvědomila , že jsi holka a ne kluk kterým jsi se narodila? Věděla jsi to už v raném věku nebo jsi do toho dospěla až v pozdějším věku?